Strava pro sportovce

Strava pro sportovce je dnes složitou alchymií. Sportovci, zvláště ti vrcholoví, vyžadují zvláštní druh stravování. Strava pro sportovce musí být maximálně vyvážená a dnes je to mnohdy již téměř vědecká záležitost. Hlavním požadavkem je maximální přísun kalorií, ale zároveň se musí jednat o nízko tučná jídla. Strava pro sportovce musí být zkrátka vydatná, musí přispívat k tvorbě potřebné svalové hmoty, ale nesmí být příčinou ukládání škodlivého tuku v těle. Pochopitelně, že každý druh sportu má jiné nároky, jiný výdej sil, a s tím souvisí i rozdíl v příjmu potravin.

Na internetových stránkách můžete vybírat ze široké palety nejrůznějších přípravků pro sportovce. V nabídkách různých výrobců jsou například balíčky pro sportovce, obsahující proteiny, spalovače tuků, kloubní výživy, iontové nápoje, přírodní výtažky, sacharidy, energetické tyčinky a množství dalších produktů, která musí strava pro sportovce nutně obsahovat.

Jídla pro sportovce

I vy můžete využívat nejnovější poznatky vědy, která se stále podrobněji zabývá nejrůznějšími výzkumu, na jejichž podkladě pak stanovuje optimální složení pro každý druh sportu. Strava pro sportovce je určena nejen pro aktivní a vrcholové sportovce, ale i pro běžnou populaci, která nechce jen sedět u počítače nebo televizoru, pojídat při tom bramborové lupínky a jiné pochoutky a spokojeně tloustnout.

Takový způsob života je cestou k ukládání škodlivého cholesterolu v těle a předpokladem cévních, srdečních a dalších nebezpečných chorob. Proto je nejlepší cestou ke zdraví co nejvíce pohybu a přitom využívat pestré nabídky, kterou strava pro sportovce umožňuje i nevrcholovým sportovcům, nebo vyloženě rekreačním sportovcům optimálně doplňovat spálené kalorie a přitom ještě hubnout.

Hodně lidí dnes využívá hlavně ve městech fitnes centra s posilovacími stroji. Jedná se většinou o krátkodobé účinné zapojení všech tělesných partií. To vyžaduje i vhodnou stravu, na kterou mnozí výrobci pamatují. Pokud patříte mezi vyznavače fitnes center, máte možnost si vybírat od přípravků na tvorbu svalové hmoty, přes preparáty na kloubní výživu až třeba po přípravky na regeneraci těla nebo různé vitamíny apod. Strava pro sportovce musí být především správně vyvážená a musí obsahovat preparáty a výživové doplňky, které neuškodí, ale naopak tělo posilují.

Kategorie:

Další články z rubriky

Mezi zdravá jídla se v dnešní době řadí jídla ta, která nejsou smažená a podléhají bio kvalitě.

Oběd je nejdůležitější pokrm celého dne, proto bychom si ho měli skutečně vybírat i v případě, že pospícháme. Rychlé jídlo k obědu, co by to tedy mohlo představovat?

Správná strava úzce koresponduje s naší životosprávou, životním stylem a jídelníčkem.

Restaurace Hergetova cihelna
Kuchyně: Česká, MaďarskáAdresa: Praha 1, Cihelná
Restaurace Ada
Kuchyně: Česká, FrancouzskáAdresa: Praha 1, Pod Bruskou
Restaurace Hotel Union
Kuchyně: MezinárodníAdresa: Praha 2, Ostrčilovo náměstí
Restaurace Botel Albatros
Kuchyně: Mezinárodní, Rybí, VegetariánskáAdresa: Praha 1, Nábřeží Ludvíka Svobody
Restaurace Kampa Park
Kuchyně: MezinárodníAdresa: Praha 1, Na Kampě